Originální trika, značkové reggae / rasta oblečení. Tip na pěkný dárek: Bob Marley na tričku
internetový obchod - reggae oblečení, trika online.
internetový obchod - reggae oblečení, rasta trika online
   » KINGSWEAR.CZ: Můj účet  |  Obsah košíku  |  Pokladna   


Kategorie:


Holky-> (9)
Kluci-> (11)
RASTA KULICHY
Peněženky
Tašky
Umění (1)


Robert-Nesta-Marley

Iron Lion Reggae triko


REGGAE NEWS
 koncerty - akce - festivaly
Marihuana / Hašiš
lehké drogy - pěstování
on-line poradna zdarma

Co je to Reggae Bob Marley
Reggae
Reggae je hudební styl, který se vyvinul na Jamajce na přelomu 60. a 70. let. Reggae vychází ze Ska a zase z Reggae vychází spousta jiných hudebních žánrů např.: Dub a Dancehall. Totiž Ska se mísí s americkými vlivy a přes Rocksteady se transformuje do Reggae. To je už velmi ovlivněno rastafariánstvím (náboženství chudinských čtvrtí). Rozdíl mezi Reggae a Ska je, že Reggae je mnohem pomalejší. Reggae se obvykle hraje v čtyřdobém taktu. Hudbu tvoří bubny (one drop, rockers (Night Nurse od Gregoryho Isaacs) a steppers (Exodus od The Wailers), basová kytara (Sun Is Shinning od Boba Marleyho), kytara udržující rytmus (Stir It Up od The Wailers), doprovodná kytara, piano, varhany (No Woman No Cry od Boba Marleyho & The Wailers) a někdy i lesní roh, kravské zvonce a různé šejkry. Reggae přesně určuje také typický zpěv. Text písní jsou většinou politicky nebo nábožensky zaměřené ( Natural mystics od Boba Marleyho).

Reggae ve světě
Asi nejslavnější a nejpopulárnější persóna Reggae je Bob Marley. Narodil se roku 1945 a už v 16 začíná profesionálně zpívat a později účinkuje ve skupině The Wailers. Později se z něho stává hvězda celosvětového formátu. Od Boba Marleyho už zde bylo plno skladeb ale mám tu ještě jednu slavnou (Redemption Song). Další, sice méně známá persona je Peter Tosh, který byl spoluzakladatelem The Wailers.

Reggae v Česku
V Česku Reggae nepatří mezi nejrozšířenější, avšak stává se čím dál oblíbenějším. Nejslavnější česká Reggae skupina je Švihadlo, a ti existují už od roku 1984. Jejich příbuzná kapela Dub-o-Net hrající dub. Další známá kapela je kapela Urban Bushman. Ti se pohybují mezi styly reggae, dancehall a dub. Další českou kapelou která se pohybuje v této oblasti je(jsou) Confessions. Tato hudební skupina vychází ze stylu roots Reggae – což je hudba afrických černochů vyhoštěných na karibských ostrovech. Třetí – zároveň asi nevyhledávanější podle internetového serveru seznam.cz je kapela Zion Squad. Kapela United Flavour je mezinárodní kapela působící v ČR. Jejich styl se pohybuje mezi reggae, R&B a Latino. Rozhodně stojí za pozornost. Toto zdaleka nejsou všechny české reggae kapely. Další kapely jsou např.: Mr. Cocoman & The Solid Vybez, Lion Taxi, Bug & Dub anebo Riddimshot. Stále se rodí nové a doufejme že reggae se v ČR stane stejně populární jako hudební styl ska.

Reggae Festivaly
Kdyby jste se chtěli někdy podívat na reggae živě, tak se každoročně konají reggae festivaly. K světově nejznámějším patří Sunssplash v Ocho Rios na Jamajce a Sumfest v Montegu Bay také na Jamajce. Trochu blíže k nám jsou pak festivaly: Soča Reggae Riversplash ve Slovinsku, Notting hill Carnival v Británii a Uppsala Reggae Festival ve Švédsku.

Reggae Festivaly v ČR
A ještě blížší jsou Reggae Ethnic Session a Časozběr Reggae v ČR, dále pak festivaly Pohodička, Reggae Meeting atd. Nový reggae/dancehall Real Beat Festival, který se odehrává poprvé 22.-23.6.2007 na hradě Točník se má zaměřit na hudební styly příbuzné reggae. Je to vůbec první reggae festival v zemi který se zaměřuje na mezinárodní line-up. Letos např. vystoupí světoznámý jamajský zpěvák Anthony B.

Reggae v Praze
Praha je evropskou metropolí, kde se reggae stává poměrně oblíbeným hudebním stylem. Stále častěji se zde pořádají reggae koncerty, pravidelně hrají pražští djs v mnoha klubech jako například Cross, Palác Akropolis, Wakata a další. Do Prahy jezdí hrát hvězdy jamajského reggae (Max Romeo, Daddy Rings, Sizzla Kalonji). Vždy aktuální výběr z programu pražských klubů a přehled reggae festivalů lze najít např. na Rastamasha | Reggae Ska Praha


zdroj: Vikipedia

Co je Reggae?
Bob Marley
Reggae obchody
*KINGSWEAR NEWS*
 koncerty-akce-festivaly

www.bioplants.cz
www.radiorasta.ic.cz
afrosidiak.cz
Euro Autodoprava
Sochy ze skla
Čajovny v Praze
Zaměstnání v kultuře

ART JOBS Europe
London, United Kingdom
KINGSWEAR REGGAE SHOP - reggae móda nejen pro mladé...www.kingswear.cz
  11. 5. 2021  
     kingswear.cz   využívá webhosting NoLimit! Rychlý, kvalitní, webhosting bez limitů!